מה עושה רואה חשבון?

רואה חשבון הוא מי שאחראי על ניהול חשבונות ורישומים. רואה חשבון יכול להיות גם מישהו שעוקב אחר העניינים הפיננסיים של עסק או אדם פרטי.

רואי חשבון כמו למשל יניב ארד רואה חשבון מועסקים בדרך כלל בעסקים, אך הם עובדים גם עבור ממשלות, ארגונים ללא מטרות רווח ואחרים. רואי חשבון נדרשים להבנה טובה של מתמטיקה ועקרונות חשבונאיים על מנת לבצע את עבודתם כראוי. . מעסיקים הזקוקים לסיוע חשבונאי ישכרו לרוב רואי חשבון שיעזרו להם. רואי חשבון מספקים סיוע בדברים רבים ושונים, כגון מיסים וניהול שכר. כדי להיות רואה חשבון מורשה, אתה צריך יותר השכלה מאשר רק תואר תיכון. בדרך כלל תצטרך תואר בחשבונאות מאוניברסיטה מוסמכת לארבע שנים או בית ספר לעסקים. מדינות מסוימות דורשות שתוכנית הנהלת החשבונות חייבת להיות מוסמכת על ידי ארגונים מקומיים, ממלכתיים או לאומיים. גם השלמת התואר הראשון בחשבונאות לא מספיקה כדי לקבל את הרישיון. ייתכן שרואה החשבון יצטרך לדעת כיצד לחשב מסים, לחקור עניינים פיננסיים או לנהל את הנתונים הפיננסיים של החברה. לרואי חשבון יש גם תחומי אחריות רבים מחוץ למשרד, כולל שירות לקוחות ופעולות גבייה.

רואה חשבון הוא איש מקצוע שמנתח ורושם מידע פיננסי עבור חברה או אדם פרטי

יניב ארד רואה חשבון מסביר לנו כי רואה חשבון הוא יותר מסתם מישהו שמנהל ספרים ומטפל בניירת. הם גם אחראים לניהול רשומות פיננסיות ולעזור ביצירת תקציבים, תחזיות, תכניות ועוד. כתוצאה מכך, רואה חשבון צריך להתעדכן במגמות הפיננסיות הנוכחיות ולהבין כיצד העסק מתפקד. תפקידו הנפוץ ביותר של רואה חשבון הוא לעבוד בחברות כמבקרים פנימיים. בגלל זה, הם בדרך כלל אחראים לוודא שהכספים של החברה שלהם תקינים ולא נפגעים על ידי הונאה או גניבה. הם גם בודקים את הרישומים הפיננסיים ומוודאים שהם מדויקים. רואי חשבון עובדים בדרך כלל במשרדי רואי חשבון אך יכולים גם להיות עצמאים או למצוא עבודה בחברות בתחומים אחרים.

בניית אתרים גאדג'טים ואביזרים כללי כספים ופיננסים סמארטפונים וטאבלטים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שירותים לעסק
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מתכננים ימי כיף לקבוצות?
ימי גיבוש הם ימי כיף הרלוונטיים לא פעם עבור קבוצות שונות. לא משנה אם מדובר בקבוצות עובדים, קבוצות...
קרא עוד »
אפר 04, 2017
מה צריך לבדוק כשבוחרים ספק אינטרנט?
לפני שאתם מחליטים לבחור בספק אינטרנט כזה או אחר, עליכם לשים לב למספר פרמטרים חשובים, כאלה אשר יעזרו...
קרא עוד »
מרץ 01, 2017
תיקון Xbox – איך מוצאים מעבדת תיקונים אמינה?
לא יכולים לשחק בגלל שאחד השקעים ניזוק, השלט התקלקל, המכשיר לא נדלק או כל בעיה אחרת? מה שאתם צריכים...
קרא עוד »
ינו 24, 2022