רישום פטנט על משחק – מה עושים כשיש לכם רעיון למשחק?

פטנט

פטנטמשחקים ברשת הפכו לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו. כיום ישנם אפליקציות רבות למשחקים שאנשים מתמכרים אליהם החל מפוקימון גו, עד לדרגון בול הקלאסי. כל המשחקים האלה, משחקי האון ליין המדהימים, נותנים לנו רעיונות משלנו, ולפתע אנו מוצאים את עצמינו מלאים ברעיונות למשחקים מדהימים ומרתקים שלדעתנו הולכים להיות הדבר הבא.

אז אם גם לכם יש רעיון לפוקימון גו הבא, חשוב שלפני שאתם מפתחים אותו ומספרים עליו לכל מי שרוצה לשמוע – תרשמו פטנט על משחק. אז מדוע זה חשוב? כיצד רושמים פטנט על משחק ומהם השלבים ברישום פטנט?

מדוע חשוב לרשום פטנט על משחק

לכולנו יש את הרגע המכונן הזה שבו עולה לנו רעיון מבריק לראש. זה קורה לנו לפני השינה, סתם בהליכה ספורטיבית או אפילו בזמן מקלחת. לפתע אנו חושבים על רעיון מבריק, וזה יכול להיות גם רעיון למשחק מחשב. איזה קאנדי קראש ממוטט, או פוקימון גו מפתיע, או אפילו מלך הפלאפל המלחיץ. אבל רגע, לפני שאתם רצים עם זה לחברים, חשוב לעצור ולהבין כי אם אף אחד לא חשב על זה קודם ובדקתם טוב טוב בגוגל ואין משחק כזה בשום מקום ברשת – יכול להיות ומדובר בפטנט.

כדי לקבל בלעדיות על פטנט חשוב להגיש בקשה בכל מדינה בעולם. עושים זאת דרך הגשת טפסים ותשלומי אגרות ומדובר בתהליך ספציפי שצריך לעבור. בראשית יש להתייעץ עם עורך או עורכת פטנטים מומחים. העלות היא עלות של כמה אלפי שקלים ולכן יש לבדוק אם זאת השקעה שמשתלמת לכם.

אז אם ההשקעה משתלמת כיצד מתחילים?

תהליך רישום פטנט הוא תהליך בירוקרטי שחייב להיעשות על ידי משרדים המתמחים בעריכת פטנטים. בראשית התהליך תערך פגישה עם עורך פטנטים שבה יש להגיע עם כלל המסמכים הרלוונטיים הקשורים לפרטי המשחק שהמצאתם. לאחר מכן תעשה כתיבת בקשה לפטנט, לאחריה תוגש הבקשה למשרד הפטנטים, ושם תעשה בחינת הפטנט או ההמצאה. בסוף התהליך שיכול להמשך מספר חודשים עד שנים (במקרה של המצאת משחק ישנו זירוז תהליכים משום שמדובר בתחום אחר שאינו מצריך טכנולוגיה מסובכת) תקבלו אישור על פטנט.

מדוע חשוב לרשום משחק כפטנט?

תחום המחשבים הוא תחום פרוץ למדי. כיום ניתן לתכנת בקלות כל תוכנה ולפרוץ בקלות כל צופן, ולכן חשוב לרשום את המשחק שלכם כפטנט. אם הוא לא יהיה רשום תוכלו לגלות אותו במהירות כבר רץ ברשת, ולא תוכלו לעשות שום דבר כנגד העניין.

האם למשחק צריך עורכי פטנטים מיוחדים?

עורכי פטנטים עורכים את הפטנטים לכל המצאה . עורכי הפטנטים של maya-patents הוא משרד המנוהל על ידי מומחים לפטנטים, החל מהמצאות בתחום הרפואה עד משחקים. חשוב לציין כי לעריכת פטנטים על ידי משרד המתמחה בכמה תחומים ישנם מגוון יתרונות, ביניהם ניהול קנין רוחני (דבר שמגן על הפטנט מפני גניבה) רישום הפטנט, מילוי טפסים והתמודדות עם בירוקרטיה דרך חברה מסודרת ועוד. בנוסף, פנייה אל חברה מסודרת מסייעת להתחיל בתהליכי הרישום ובכך קידום וייצוג הפטנט בצורה מהירה יותר, ובחינת הפטנט על רוחבו ואורכו.

האם חשוב לבצע בניית אסטרטגיה גם ברישום פטנט על משחק?

בוודאי. פנייה אל עורכי פטנטים היא בראש ובראשונה בניית אסטרטגיה וייעוץ. חברת maya-patents עוסקת  גם ביעוץ ובניית אסטרטגיה. החברה עוזרות להגן על המוצרים, נותנת ייעוץ אמין, ומבטיחה לבעלי המשחק שקט נפשי.

בניית אתרים גאדג'טים ואביזרים כללי כספים ופיננסים סמארטפונים וטאבלטים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שירותים לעסק
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוכנה לניהול עסק – איך זה עובד
אם אתם בעלי עסקים ואתם רוצים לשפר את הפעילות בעסק, כמו גם לנהל אותו בצורה מסודרת ועם הזמן להגדיל...
קרא עוד »
נוב 06, 2018
מה באמת עושה משרד פרסום המתמחה בדיגיטל
אם אתם רוצים לקדם את העסק שלכם במרחב האינטרנטי, רוב הסיכויים שאתם שוקלים לשכור את שירותיו של משרד...
קרא עוד »
אוג 07, 2018
מהו ליפוף מנועים ולמה הוא חשוב?
ישנן הרבה המצאות אשר שינו את העולם בו אנחנו חיים ודי אם נזכיר את המצאת המטוס, המכונית או האופנוע. אך...
קרא עוד »
אוג 08, 2018