הכירו את noc: טיפול באירועים חשודים בכל רגע נתון

noc

noc

מי משגיח על הרשת שלכם? צוות אנושי אינו מספיק. הוא מוגבל ביכולתו לנתח את המתרחש ברשתות מחשוב (סביבה מורכבת ביותר) וביכולתו לתפקד ללא הפסקה. בנוסף, מהירות ניתוח המידע של בן אנוש, לא נותנת מענה מספיק לקצב המהיר שבו דברים מתרחשים ברשתות מחשוב. זה בוודאי לא יספיק לתגובה בזמן אמת. מה עושים? הכירו את noc – המענה לניטור ותגובה, בכל רגע נתון.

NOC שולט במצב

Network Operations Center או NOC הוא מרכז שמנטר פעילות רשתות. מרכז כזה, משלב טכנולוגיה עם מיומנות של צוות מומחים, בכדי לנטר ברצף את מצב הרשתות. noc הוא שירות שיגרום לכם לחשוב מחדש על הפוטנציאל העצום של המחשוב, לקידום עסקי. מדוע? מחד, מאחר שהוא מזניק את הטיפול ברשת קדימה, לרמה מקצועית מיטבית. מאידך, מאחר שניטור כזה מספק "ראש שקט" למנהלי העסק, להתמקד בהיבטים העסקיים  והאסטרטגיים של עבודתם, במקום להיות עסוקים שוב ושוב ב"כיבוי שריפות" בתשתית המחשוב.

זמינות

האם האתר שלכם זמין כעת? האם כל מי שאמור להיות מחובר לרשת הפנים ארגונית אכן עדיין מחובר? שאלות בסיסיות כאלה, אמורות לקבל בעסק איכותי תשובה חד משמעית. חייב להיות מישהו או "משהו" שבודק זאת ובמקרה הצורך, מתריע ואף מגיב אוטומטית כנדרש. NOC מאפשר זאת.

ביצועים

זמינות היא רק השלב הראשון. מעבר לכך ישנו היבט הביצועים שהרשת הזמינה מספקת. אלה חייבים לעמוד ברף מסויים. לאחר שמגדירים רף (למעשה – מגוון הגדרות, למה שרצוי במגוון רשתות ומצבים בעסק), NOC יכול לבדוק ולוודא שהרשתות עומדות בכך. לדוגמא: האם רשת אלחוטית שהתקנתם בחלק ממבני העסק (למשל עבור מחסנאים עם טאבלט במחסן גדול) מספקת ביצועים טובים מספיק?

אבטחה

אבטחה היא היבט משמעותי נוסף של השימוש ב-NOC. למעשה, היבט זה עשוי במקרים מסויימים להיות קריטי במיוחד. רשתות מחשוב מהוות ערוץ גישה מרכזי בו משתמשים פושעי מחשוב לתקיפת עסקים ובעיקר רשת האינטרנט. תקיפות אלה, מתבצעות לרוב "בשקט". הכל עשוי להתבצע מבלי ידיעתו של איש, החל משלב ה"גישוש" הראשוני ועד לשלב מתקדם של (למשל) גניבת מידע ממערכות הארגון. NOC יסייע לחשוף זאת בזמן אמת ולהגיב היטב ובמהירות.

לסיכום

NOC הוא סוג שירות, שכל מי שמנהל פעילות עסקית משמעותית ברשתות, חייב להכיר.

בניית אתרים גאדג'טים ואביזרים כללי כספים ופיננסים סמארטפונים וטאבלטים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שירותים לעסק
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
012 מובייל מדריך להפעלת סים
הפעלת סים 012 זהו דבר פשוט במיוחד, זאת כאשר החברה דואגת לכך שהכול יהיה ברור וקל לכל לקוח. באתר 012 ניתן...
קרא עוד »
דצמ 12, 2017
איך מגנים על המחשב?
עם עלייתם של תוכנות זדוניות, וירוסים ואיומים אחרים מהאינטרנט, הכרחי להגן על המחשב מפני איומים...
קרא עוד »
נוב 29, 2022
התפילות שניתן לקרוא בתקופות קשות
כל אדם מאמין במשהו. זה נותן לו תקווה, זה מספק לו השראה, נחמה, בוודאי בימים קשים. אנשים רבים...
קרא עוד »
אפר 19, 2020