מיחזור משכנתא – מה זה אומר והאם זה כדאי?

מיחזור משכנתא

הלוואות משכנתא מלוות אותנו שנים ארוכות. במהלך השנים הללו מתרחשים דברים ונתונים משתנים. חלים שינויים בגובה הריביות, ביכולות ההחזר שלנו ועוד. השינויים הללו מביאים לעיתים לכך שנכון יהיה לפעול למטרת מיחזור משכנתא!

מה הכוונה? הכוונה היא לכך שנפרע את המשכנתא הקיימת מהגורם שהלווה לנו את הכסף בעזרת הלוואה אחרת שתכסה את העלות. מה שמצדיק צעד כזה זה הלוואה אחרת שנוחה לנו יותר, משתלמת יותר ובעלויות מופחתות. לעיתים זה יכול להיות מאותו בנק עצמו ולעיתים ממלווה אחר.

לבדוק היטב את הכדאיות

מיחזור משכנתא הוא צעד שיכול להיות שווה מאוד. הוא אמנם כרוך בעלויות של יועץ משכנתאות אך בסופו של דבר הוא עשוי להוביל לחיסכון משמעותי שמשפיע על ההוצאות הקבועות שלנו לאורך זמן. לעיתים ניתן באמצעות מיחזור להפחית את תקופת ההחזר, להפחית את גובה ההחזר החודשי ובעתם לסיים את ההחזרים מהר יותר ובקלות יותר. אבל לא לכל משכנתא זה נכון. תלוי הדבר בעת לקיחת המשכנתא, בתנאים שלה, בעלויות של פריעה מוקדמת ועוד.

כדי לדעת מה בטוח נכון לעשות ומה הכי משתלם צריך להיעזר ביועץ משכנתאות מומחה. הוא מכיר היטב את הנושא ואת האפשרויות, הוא יודע מהן ריביות משתלמות ומהן גבוהות. הוא יכול לבדוק את תמונת המשכנתא הנוכחית שלכם ולבחון את האפשרויות שיש לכם. כי לפי הנתונים הנוכחיים ייקבע האם מיחזור המשכנתא הינה צעד מומלץ וחכם, והאם בגינה תצליחו לחסוך בסופו של דבר כספים של החזר. זכרו כי יועץ מומחה יכול לכוון אתכם ולתת לכם להבין מה נכון לעשות כדי למחזר משכנתא קיימת והאם בכלל נכון לעשות זאת בעיתוי הנוכחי בהתאם לעלויות הריביות ולהצעות שהבנקים מציעים. קראו בהרחבה באתר תשואות חברה לייעוץ משכנתא!

בניית אתרים גאדג'טים ואביזרים כללי כספים ופיננסים סמארטפונים וטאבלטים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שירותים לעסק
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה עושה רואה חשבון?
רואה חשבון הוא מי שאחראי על ניהול חשבונות ורישומים. רואה חשבון יכול להיות גם מישהו שעוקב אחר העניינים...
קרא עוד »
אוק 27, 2022
מדוע אדם טל נתפס כאדם שצריך להיזהר ממנו?
אנשים רבים מפחדים מדברים שאינם מוכרים להם, דבר שכמובן יצר את כל הדעות הקדומות ואת כל התחום של פחד...
קרא עוד »
מרץ 03, 2021
TGspot – האתר לסקירת גאדג’טים וחידושים טכנולוגיים
אנו חיים בעולם שכולו טכנולוגיה. זה כבר הפך להיות הרבה יותר מסמרטפונים, טאבלטים ומחשבים ניידים, זה...
קרא עוד »
פבר 22, 2017