כלים חשובים לאבטחת מידע

אבטחת המידע במרחב הרשת היא מרכיב הכרחי עבור כל אתר אינטרנט פרטי או מסחרי

מרחב הרשת הוא המקום שבו קורים התהליכים המשמעותיים ביותר בעולם המודרני מודל 2016. זוהי עובדה פשוטה שאנחנו יכולים להרגיש כל אחד בבית שלו ובחיי היום יום שלו, וכן ברמה ציבורית וגלובלית יותר. החל מתהליכים של ניהול חשבון הבנק שלנו, דרך הקניות שאנחנו עושים לבית שלנו והאוכל שאנחנו מזמינים ועד מאגרי מידע עצומים שמאובטחים שנמצאים ברשת – העולם שלנו הולך ונהיה תלוי יותר ויותר במרחב זה, זירת הקרב של המאה ה-21. המונח "זירת קרב" עשוי להיות נכון עד כאב בהקשר זה, משום שככל שהתלות שלנו באינטרנט וביתרונותיו גדלה, כך גדלים גם האיומים הנשקפים לאתר האינטרנט שלנו ולמשתמשים בו מהם. כעת, ניגע באיומים השונים במרחב הרשת – מאיומי סייבר ברמה מדינית ועד איומי האקינג שיכולים להגיע לכיס של כל אחד ואחד מאתנו, ובמסגרת של פתרונות אבטחת מידע שמאפשרים לנו להתמודד איתם בהצלחה.

קצת על האיומים הרלוונטיים לאתרי אינטרנט ישראליים כיום, ועל הכלים האיכותיים להתמודדות עמם

  • איומי סייבר – קשה לחשוב על מילה שנכנסה לתודעה הציבורית בהיקף רחב יותר מהמושג שנקרא "סייבר" והאיומים הקשורים אליו – למעשה, מדובר במרחב הקיברנטי, או האינטרנטי, ובאיומים הנשקפים לאדם הקטן כמו גם למדינה הגדולה ממנו. האיומים הללו יכולים להיות, כפי שרבים מאתנו יודעים, פריצה למשאב עסקי ופרסום חשבונות בנק או מספרי כרטיס אשראי, ובאותה מידה הם יכולים להיות גם פריצה לאתרים והפלתם כפעולה תוקפנית, והתקפות רבות אחרות שיכולות לשבש את שגרת החיים של אדם או של גוף גדול הרבה יותר. הדרך הנכונה להתגונן מפני איומי הסייבר הללו היא דרך שירות המתמחה בכך, שמפעיל רשת מודיעין איכותית שעושה כל שביכולתה בכדי לנתר את האיומים הרלוונטיים ולתת להם מענה בטרם הם הופכים לאיום ממשי, ברשת הגנה דינמית, מתפתחת ומשתנה.
  • פריצה וגניבה – המרחב האינטרנטי הוא כאמור מרחב המחבר כל אחד ואחד מאתנו תחת רשת אחת, ובהקשר זה האיום הקלאסי והמוכר ביותר הוא זה של האקינג – פריצה למשאבים הפרטיים שלנו דרך אותה רשת למטרת הסבת נזק (וירוסים וכדומה) או למטרת גניבה של מידע ופרטים או סחיטה כזו או אחרת. הדרך לנתר איומים כאלה היא דרך פתרונות אבטחת מידע מתקדמים, וגם כאן ההגנה הדינמית היא חשובה במיוחד – אנחנו צריכים אנטי וירוס או פתרון דומה שיספק לנו הגנה מתקדמת, איכותית, סורקת ומתפתחת, ולא רק הגנה פאסיבית של שכבות חומת אש.

כלים רלוונטיים לאבטחת מידע הם כלים דינמיים, משתנים ואיכותיים בדיוק כמו המתקפות שמנגד

כלים שמהווים פתרונות אבטחת מידע יכולים להיות תוכנות כמו Kaspersky, CyberArk, Juniper ועוד דוגמאות רבות ומגוונות. בכל מקרה, הדבר החשוב ביותר הוא לפנות לשירות איכותי המתמחה באבטחת מידע ברשת, ולקבל ממנו את המענה המתאים לנו ביותר.

בניית אתרים גאדג'טים ואביזרים כללי כספים ופיננסים סמארטפונים וטאבלטים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שירותים לעסק
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הפצת שירים
כאשר אמן מעלה את השיר שלו לאפליקציית סטרימינג כמו Spotify, האפליקציה מנתחת את השיר וקובעת באיזה סוג...
קרא עוד »
ספט 07, 2022
דיו למדפסת hp – אפשר להשיג אותו בזול יותר
מעוניינים לקנות דיו למדפסת hp במחיר המשתלם ביותר? ישנה אפשרות לקנות דיו למדפסת hp שיהיה תואם ולא כזה...
קרא עוד »
יונ 30, 2021
מסחר בביטקוין – איך זה עובד?
ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שהולך וגדל בפופולריות שלו. הוא משמש לקניית סחורות ושירותים, תשלום עבור...
קרא עוד »
יונ 27, 2022