מה זה ברקוד

ברקוד

ברקוד
איך עובד ברקוד בפועל? למעשה מדברים כאן על שיטת קידוד ואיסוף של נתונים. ברקוד קורא את הנתונים ומהווה חלק חשוב ביותר מהליך של מאגר נתונים. כמובן ששיטה זו פועלת על פי תוכנה מתאימה. שימוש במכשיר תפס תאוצה בשנים האחרונות היות והוא מסייע ומקצר הליכים של איסוף מידע, מוצרים וכל מה שיש ברשת מכניסתו ועד יציאתו המהירה והמדויקת.

כפי שהבנתם, הקדמה מעידה כי ברקוד תופס מקום חשוב אצל לא מעט ארגונים ומהווה חלק בלתי מתפשר בתהליכי יצור של מוצרים בתחום ההייטק, מזון, טקסטיל ועוד. במקביל, חשוב להגיד כי ברקוד נמצא בכל תחום ונעזרים בו במחסנים, בטפסים שונים, מעבדות רפואיות ועוד. המטרה? לאסוף בצורה נכונה כמה שיותר מידע.

כיצד פועל ברקוד?

אם ראיתם פעם ברקוד, בטח ראיתם צירוף של פסים שחורים ולבנים בעובי ורווחים משתנים. למעשה, כל מספר או אות הינם צירוף של פסים שחורים שמספקים למעשה קוד. קורא הברקוד למעשה סורק ותפקידו לפענח ולשדר את הפיענוח על ידי שידור תקשורת פשוט. חשוב לציין כי במחשב מותקנת תכנה, ייעודית שמטרתה לקלוט את הברקוד. למעשה, קיימות כמה צורות של סוגי ברקוד או שיטוח חישוב. הסוגים מתייחסים לרשתות השיווק, תעשיות, מזון, אלקטרוניקה ועוד. יישומים אלו דורשים קודים שבנויים ממספרים לבד לצורך העניין או קודים מצירוף של מספרים וגם אותיות יחד. הצירופים כאמור יהיה במספרים זוגיים או אי זוגיים.

מה זה קורא ברקוד?

קוראי ברקוד מתחלקים ל3 והם, קוראים המחוברים עם כבל תקשורת למחשב, או באמצעות אנטנת בסיס למחשב או מסופון. קוראי ברקוד המחוברים למחשב עם כבל פועלים בדימוי הקלדה ישירות מהמקלדת. קוראים ניידים מחוברים לאנטנה ומאפשרים קריאה מרחוק, כאמור, מרחק של 100 מטר. האפשרות השלישית הינה מסופון המאפשר אגירה של נתונים ואחת לכמה שעות פריקתם באמצעות ערסל פריקה ישירות אל המחשב.

איך אפשר להדפיס ברקוד?

הדפסת ברקוד מתרחשת בשני אופנים, החלק הראשון כחלק מאריזת המוצר כאשר ההדפסה מתרחשת באמצעות גלופה. השיטה השנייה ניתנת למצבים בהם הברקוד משתנה ממוצר למוצר או שהנתונים עצמם משתנים ללא הרף. ניתן להיעזר במדפסות דיו, מדפסות לייזר או באמצעות טכנולוגיה של העברה טרמית ישירה.

בניית אתרים גאדג'טים ואביזרים כללי כספים ופיננסים סמארטפונים וטאבלטים עבודה וקריירה קניות באינטרנט שירותים לעסק
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
על קידום אתרים בגוגל ובינה מלאכותית
בסוף אוקטובר 2015 הודיעה גוגל על תוספת חדשה לאלגוריתם החיפוש החשוב ביותר בעולם: מערכת בינה מלאכותית....
קרא עוד »
דצמ 24, 2015
היסודות לניווט במותגים מובילים
בנוף העצום והתחרותי של מותגים גלובליים, הבנת מה שמסתתר מתחת לפני השטח יכולה להיות המפתח לביצוע...
קרא עוד »
דצמ 16, 2023
גאדג'טים לפלאפון שכדאי להכיר
כיום הפלאפונים נעשו חלק חשוב ביותר מחייהם של בני המאה ה21, מעבר להיות הטלפון מקבל ומחייג לשיחות, הוא גם...
קרא עוד »
מרץ 18, 2016