מהם היתרונות של בתים חכמים?

מהם היתרונות של בתים חכמים?

"בית חכם" הוא כינוי לבית אשר הותקנה בו מערכת מיוחדת ותשתיות מתאימות, המאפשרות שליטה בכל מערכות הבית השונות, אשר מופעלות על ידי חשמל. בדרך זו ניתן להחליט על התנהלות המערכות הללו בעזרת אמצעים שהותקנו בו, והותאמו באופן ספציפי לצרכיהם של המתגוררים בתוכו ולתנאים בתוך הבית. לבתים חכמים יתרונות רבים וניתן להבין מדוע הם הפכו לפופולריים כל כך בתקופה האחרונה.

בתים חכמים
בית חכם יאפשר לך לשלוט במערכות הבית מרחוק

שליטה מרחוק במערכות הבית השונות, בלחיצת כפתור

הפעלת המזגן, התריסים החשמליים, דריכת מערכת האזעקה, מערכות מולטימדיה- כל אלו ועוד, ניתנים להפעלת מרחוק בלחיצת כפתור פשוטה, באמצעות הטלפון הסלולרי או המחשב. המטרה של התקנת בית חכם היא להקל על חייהם של הדיירים והיא אינה פינוק בלבד. בית חכם יכול בהחלט לסייע באופן ממשי לחייהם של האנשים החיים בו, ובמיוחד עבור אנשים אשר מתקשים בביצוע הפעולות הללו באופן ידני באמצעות המתגים, כמו מוגבלים או קשישים הרגילים להסתייע באנשים אחרים לביצוע פעולות בתוך הבית.

התאמת הבית לצרכי היום-יום של מי שגר בתוכו

תכנון המערכת החכמה בבית יכול להיעשות לפי דרישות ספציפיות, המותאמות לדיירים לפי השימוש הרצוי שלהם במכשירי החשמל השונים. ניתן לתכנן זמנים מסוימים של הדלקה וכיבוי מכשירים, ממש כמו שעון שבת בדוד החשמלי המוכר, למשל- ובכך לאפשר נוחות של שימוש במכשירים, ללא הצורך לזכור לבצע את הפעולות או להתאמץ על מנת לבצע אותן. גם במהלך השבוע הצורך עשוי להשתנות, כמו למשל אצל הציבור הדתי בשבת- בית חכם יאפשר שמירה על השבת באמצעות תכנון זמנים מדויק לפי זמני הכניסה והיציאה שלה.

חיסכון בחשמל- השקעה כלכלית בבית חכם עשויה להשתלם בהמשך

על אף שהמערכת אינה זולה, היא עשויה להשיב את ההשקעה בה ברבות השנים עקב החיסכון בחשמל שהיא יכולה לייצר. רבים מאתנו חוזרים הביתה בסוף יום עבודה ארוך, ומגלים כי שכחנו את המזגן דולק כל היום, או שבחדרים רבים האור פועל. היכולת לשלוט על זמני ההפעלה של המערכות החשמליות, לתכנן אותם מראש ולהחליט על כיבוי שלהן גם כאשר יצאנו כבר מן הבית ונזכרנו שיש צורך בכך- עשוי לצמצם מאוד את צריכת החשמל החודשית ולחסוך כסף רב. באופן כזה ההשקעה הראשונית למעשה מחזירה את עצמה עם השנים והופכת משתלמת מאוד. הקפידו לבחור בחברה מנוסה כמו דיגיטלי להתאמת המערכת לצרכים שלכם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט