מופנמים עשויים להיות המנהיגים הטובים ביותר

מופנמים עשויים להיות המנהיגים הטובים ביותר

רוב האנשים נוטים לחשוב שאנשים מוחצנים מתאימים לתפקידי הנהגה יותר מאשר אנשים מופנמים. מחקרים מראים שזו טעות ושלמופנמים יש תכונות שמסייעות להם להיות מנהיגים מצליחים

על פי מאמר ב-Business Insider, מחקרים מראים שרוב המקצוענים בתפקידי ההנהלה הם בעלי אישיויות מוחצנות. אבל אין זה אומר שהם בהכרח מנהלים טובים יותר ממקביליהם המופנמים. ב-2010 גרנט, ג'ינו והופמן ביצעו מחקר שמצא כמה טעויות בחוכמה הקונבנציונלית, הנתמכת על ידי שנים של מחקר אקדמי, שהמוחצנים הם המנהיגים הטובים ביותר. גרנט, ג'ינו והופמן כתבו מאמר שסיפר שממצאיהם מציעים שמוחצנים ומופנמים הצליחו באותה מידה בתפקידי הנהגה, ושהמופנמים, במצבים מסוימים, הם בוסים טובים יותר.

משתמש לינדקאין בשם רהול סינהא פרסם פוסט על מנהיגים מופנמים. סינהא, מופנם בעצמו, ציטט חוקרים שעסקו בנושא והכין רשימה של סיבות שגורמות למופנמים להיות המנהיגים הטובים ביותר, על אף מה שמקובל לחשוב.

  • הם נוטים להיות מאזינים מצוינים. מחקרים מראים שבכירים מופנמים שעובדים עם צוותים פרואקטיביים עשויים להיות מצליחים במיוחד כיוון שמנהיגים מופנמים מקשיבים בתשומת לב למה שיש לצוותים שלהם לומר, ולהפך.

  • הם מעדיפים להיות לבד. מנהיגים מופנמים מתעצמים כשם מבלים זמן לבדם. כך יש להם זמן להתבוננות עצמית, הסקה מסקנות, הנחת הנחות, ניטור, ארגון או חיזוי, וכמובן גם לקריאה, מחקר וכתיבה. כל אלה עשויים להביא תועלת רבה כי האדם נשאר מרוכז ואינו מופרע על ידי נוכחותם של אחרים.

  • הם אשפי ההתכוננות. חשיבה מעמיקה, התחשבות והכנות יסודיות הם עקרונות שעשויים להועיל לכל מנהיג, אבל עבור המופנמים, העקרונות האלה הם חלק בלתי נפרד מעצמם. מופנמים נוטים לחשוב לפני שהם מדברים ופועלים, בין אם הם מתקשרים עם הצוותים שלהם, מעבירים מצגת או מדברים עם קולגות. הם מקדישים זמן לחשיבה.

  • הם נוטים לקור רוח. מנהיגים רגועים שמפגינים מידה כלשהי של ביטחון עצמי עשויים לחולל נסים בחברה שלהם.

סינהא כתב שאינו מחלק את העולם למופנמים ומוחצנים ואינו טוען שמוחצנים אינם מנהיגים טובים. הוא כתב את הפוסט על מנת להאיר את חשיבותם של האנשים המופנמים.

* מידע נוסף וטיפים של משאבי אנוש – HRus

admin

מירי בן ציון, לשעבר סמנכ"ל טכנולוגיות בחברה גדולה. כותבת על טכנולוגיה וגאדג'טים בשביל הכיף.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט