שורטים על מניות – להרוויח דווקא כשהבורסה יורדת

שורטים על מניות – להרוויח דווקא כשהבורסה יורדת

כאשר מדברים על שורטים על מניות, מתכוונים למעשה למצב של מכירה בחסר של מניות מסוימות. זוהי למעשה פעולה הפוכה מהפעולה הרגילה של רכישת מניות או ניירות ערך. לרוב, אנשים אשר מוכרים בשורט מאמינים כי הערך של מניה או נייר ערך מסוים עומד לרדת. אך לפני שניתן בכלל למכור בשורט, יש צורך לקבל בהשאלה את המנייה המדוברת, אך מבחינה טכנית לא ניתן לעשות לה שורט. לצורך כך, צריך לבדוק עם הבנק או בית ההשקעות שאתם עובדים עמו, האם יש את המנייה הספציפית הזאת להשאלה, במידה וכן – ניתן לגשת למשימה. כמובן שפעולת ההשאלה אינה נעשית בחינם, אלא היא עולה כסף – הגוף המשאיל לוקח ריבית או דמי השאלה על המניה, בסדר גודל של 1% – 3%. כדאי לזכור כי כאשר מוכרים בחסר, למעשה אתם ממקמים את עצמכם כנגד מגמת השוק, אתם מהמרים כי המגמה תשתנה בזמן הקרוב. למעשה, עלול לקרות מצב שבו המחיר של המניה רק ימשיך לעלות, דבר שיגרום לכם להפסדים לא מעטים.

>>> למידע מקצועי בנושא שורטים על מניות הקליקו כאן

שורטים על מניות

מה כדאי לדעת לגבי שורטים על מניות?

כאמור, מדובר על פעולה הנוגדת את הכיוון של השוק, במקום לקנות את המניה כאשר המחיר שלה רק הולך ועולה, אתם מחלטים דווקא למכור. לכאורה מדובר על דרך לא רעה להרוויח, היות וכל מניה שעולה בשלב כזה או אחר צפויה לרדת. מצד שני, יתכן כי עוד ייקח זמן עד שהמגמה תתהפך, ובינתיים המניה רק תלך ותעלה, דבר שיגרום לכם להיכנס להפסדים כבדים. לכן כדאי לחשוב היטב ולהבין טוב את מצב השוק, לפני שמחליטים להמר כנגד הזרם. מושג חשוב שכדאי לדעת הוא – שורט טכני. מדובר על משקיע אשר מעוניין למכור בחסר ולאחר מכן לקנות את אותה המניה באותו היום. במקרה כזה, אין צורך לחפש גורם שיהיה מוכן להשאיל את המניה, כלומר זהו מצב חריג. בסך הכול מדובר על עוד כלי המאפשר ליצור מצב של נזילות בשוק ההון, ולכן השורטים נחשבים לחשובים לצורך איזון והגדלת מבחר המוצרים הפיננסים שניתן להשקיע בהם.

>>> קבלו כלים פיננסיים מתקדמים מג'י טי ג'י מרקטינג

לסיכום, רוב האנשים מאמינים כי שוק עולה הוא שוק טוב להשקעות, לעומת שוק יורד אשר מדליק נורה אדומה וגורם לכולם לברוח מהספינה השוקעת. למעשה, קיימת דרך נפלאה להרוויח דווקא כשהשוק יורד, בתנאי כמובן שראיתם זאת מראש ובחרת להיכנס לפוזיציית שורט על מניה כזו או אחרת. זוהי הזדמנות מצוינת ללכת כנגד הזרם, ולהצליח להרוויח מהבורסה דווקא כשהשוק יורד.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט