ממונה בטיחות ותפקידיו

ממונה בטיחות ותפקידיו

ממונה בטיחותצריכים ממונה בטיחות לארגון? לא רוצים להתפשר והרעיון הוא לגעת בכל הכללים? מה חשיבותו של ממונה בטיחות? למה צריך להבין מה הוא באמת עושה ומה כלול בתפקידיו לפני שתבחרו בו? כאן מדברים למעשה לא רק על הבטיחות לכם, אלא גם על האנשים שחיים סביבכם או אפילו מבקרים המגיעים למשרדכם. מכירים את המשפט של להיות במקום הנכון בזמן הלא נכון? אם יהיה לכם ממונה בטיחות ייתכן ותוכלו למנוע מראש מצבים כאלה או אחרים.

מה תפקידו של ממונה בטיחות?

קודם כל תפקידו של ממונה בטיחות זה לעזור לצוות הניהול לתכנן את הבטיחות והגהות נכון. מדובר גם בכל מה שקשור בהנדסת אנוש, בריאות של העובדים וכל מה שעלול חלילה לסכן. בין היתר, מחויב הממונה להעלות מודעות בארגון וכך למעשה למתן נזקים או תרחישים מסוכנים בזמן אמת. בגדול, תפקידו של ממונה בטיחות לנהל מערך שיסיר דאגה מליבו של בעל העסק או מנהל הארגון. בדיוק כפי שמנהל אבטחת איכות מתעסק עם נושא של הקמה וניהול מערך איכות, כך גם תפקידו של אדם הממונה על הדבר הכי חשוב בארגון- ביטחון.

מה זה ניהול סיכונים?

ניהול סיכונים זה נושא המחולק למעשה ל3 חלקים מרכזיים. הרעיון לגונן על מוכנה ועל העובד המפעיל אותה. תכנית ניהול בטיחות מדברת על ניהול סיכונים עם מבנה מערך בטיחות מובן מאוד. בין היתר כוללת התכנית בריאות תעסוקתית, בדיקות תקופתיות לרבות בדיקה של חומרים וציוד, חידוש הרשאות לשימוש במכונות, פעולות וכל מהלך המתרחש במפעל. ניהול הסיכונים מתייחס גם למאפייני הארגון בזמני חירום, ביצוע תרגולים, תיעוד חומרי בטיחות וכל מה שנחשב בגדר ביטחון.

כיצד אמור להתנהל איש מקצוע בתחום הבטיחות?

אחת הטעויות הנפוצות של נותני שירות בתחום ממונה בטיחות הם לא לדעת מה באמת מוטל עליהם במסגרת זו. כאמור, טעות קריטית מדברת על כך שהם לא טורחים לשנות תפיסה או מחשבה של מנהלים בנוגע לבטיחות. מה מבינים מזה? אחראי הבטיחות עושה את עבודתו אבל הוא חייב לעדכן במהלכים ובהתנהלות גם את העובדים וגם את המנהלים שאחרת מה שווים כל מהלכיו ואיך ישמור על ביטחון במקום.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט