הכנת מצגת – גם כאן משתמשים במקצועיות

הכנת מצגת – גם כאן משתמשים במקצועיות

אנו מציגים הרבה מאוד דברים במהלך היום, אנו מציגים לאנשים תכניות, מידע ועוד, ובאמצעות כך שאנו מעבירים את הדברים הללו הלאה, אנו מצליחים לספק להם אינפורמציה שימושית עבורם, בין אם אלה אנשיכם במשרד, או בכל מקום אחר. בשנים האחרונות, אנשים התחילו להשתמש במצגות בכדי להעביר הלאה את המידע הרצוי לאנשים, וכך נוצר מצב שבו אנשים מצליחים לקלוט את החומר בצורה הטובה ביותר. מדוע דווקא מצגות? האם יש שיטה מיוחדת להכין מצגת? במאמר זה אנו נפרט עבורכם את כלל הדברים האמורים להיות בתוך מצגת, כיצד להציג אותם בצורה הטובה ביותר, וכיצד לפנות לכל אחד בצורה אישית דרך המצגת.

האם הכנת מצגת מדברת לכולם?

הרבה מאוד אנשים עושים טעות חמורה בהרבה מאוד פעמים, והרבה מאוד מצגות. הבעיה היא שהם משתמשים בערוץ תקשורת אחד בלבד, וכך הם מתפלאים למה אנשים לא הקשיבו להם במהלך כל ההרצאה, ולמה אף אחד לא למד שום דבר חדש.list-2503617__340[1]

ערוצי התקשרות

מהם אותם ערוצי תקשורת? האם אנו מתקשרים עם כל אחד בשפה אחת? או במספר שפות? ובכן, אנשים שמעו הרבה פעמים על שפת גוף, אך הם לא מבינים כמה ששפת הגוף היא חשובה, וכמה שהיא לא משתמשת בשפה אחת בלבד. בעצם, כל דבר שנועד להעביר מידע, הוא משתמש בשפה מסוימת, שהיא ערוץ התקשורת. לדוגמה שיר, שמשתמש בערוץ אחד, והוא הערוץ האקוסטי. הספר לעומת זאת משתמש בערוץ הוויזואלי,. בשנים האחרונות הצליחו לשלב את הערוצים הללו יחד, וליצור באמצעות מספר ערוצי התקשורת העברת מסר חד וברור לאנשים. הערוץ האחרון שאנו לא הזכרנו, הוא ערוץ הקינסטטי, שהוא ערוץ הרגש, ובדרך כלל אתם תרגישו זאת כאשר אתם נמצאים ליד אדם מסוים, או ליד משהו שחשוב לכם ומשמש לכם כדבר סנטימנטלי.

כיצד להעביר את המסר באמצעות שלושת ערוצי התקשרות?

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא באמצעות אנשים מקצועיים שיודעים להעביר את המסרים הללו בשלושת הערוצים השונים, על מנת שכולם יוכלו לבחור לאיזה חלק הם מתחברים. הכנת מצגת הינו דבר לא פשוט, וצריך לדעת כיצד לעשות אותו, והיום למדתם כיצד עושים זאת האנשים המקצועיים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט