הדרכת הורים – כי אין כאן מקום לטעויות

הדרכת הורים – כי אין כאן מקום לטעויות

affection-1866868_640

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות, יותר ויותר הורים אשר מחפשים כלים ודרכים כיצד להתמודד עם גידול הילדים שלהם. אנחנו יכולים לראות את זה בפרט אצל זוגות צעירים אשר מוצאים את עצמם מגדלים ילד מבלי ידע מוקדם ומבלי שיש מישהו שיכול לכוון אותם.

הפתרון האידיאלי עבור זוגות שכאלה זה הדרכת הורים. מדובר על מסגרת במהלכה הורים נפגשים עם גורם מקצועי, בין אם מדובר בפסיכולוגים, מרפים בעיסוק או גורמים אחרים, אשר עוזרים להם להתמודד עם קשיים שונים שעולים בגידול הילד. אלה יכולים להיות קשים שנובעים מעצם העובדה שהם אינם מבינים כיצד להתמודד עם ההתנהגות שלו ואלה יכולים להיות קשים שנובעים מהעובדה שהילד מגלה נטיות שונות, למשל חוסר ריכוז, חוסר הקשבה, אי יכולת לקבל גבולות ועוד.

אחת הבעיות הגדולות של הורים צעירים, זו חוסר היכולת שלהם להציב גבולות לילדים ולהיות סמכותיים כלפיהם. לא פעם הורים מרגישים שהם נכנעים לילדים שלהם או שאם הם יקפידו וישימו גבולות, זה יגרום לילדים לחשוב שהם אינם אוהבים אותם. מצב בו אין גבולות, מאפשר לילד לעשות כל מה שהוא רוצה, לא רק בבית אלא גם במסגרת החינוכית בה הוא נמצא וכן אצל אנשים אחרים. לכן חשוב מאוד שההורים ידעו להציב את אותן גבולות, כך הילד יודע שהם קיימים גם במקומות אחרים וגם כשאחרים מדברים איתו או דורשים ממנו לעשות פעולות שונות.

במסגרת הדרכת הורים, הזוג מקבל כלים כיצד להתמודד עם הילד בסיטואציות שונות, כיצד לעזור להם וגם לו להתמודד עם מצבים מסוימים, בין אם מדובר במצבים בהם ההורה נמצא לבד עם הילד ובין אם מדובר במצבים בהם יש איתם עוד אנשים.

צריך לציין, שהמסגרת הזאת יכולה להתאים לזוגות שיש להם ילדים קטנים, שכן בשלב מאוחר יותר זה הרבה יותר בעייתי, מאחר והילד מפתח תכונות שקשה לו מאוד לשנות אותן. כמו כן, בשביל שזה יצליח, הרי שעל ההורה להקפיד ליישם קלה כחמורה, על כל פרט ופרט שהוא מקבל במסגרת זו, רק כך זה יכול להצליח.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט