על החשיבות של מבחני שימושיות
על החשיבות של מבחני שימושיות

על החשיבות של מבחני שימושיות

מבחן שימושיות, לא מושג שכיח כל כך בעולם בניית האתרים אך הוא חשוב מאוד לכל אתר. מבחן זה הוא מבחן מעבדה התנהגותי למיפוי בעיות בחוויית משתמש וממשק המשתמש, והוא מבוסס על ניתוח התנהגותם של משתמשים המייצגים את קהל היעד עבור האתר שעליו נבנה אותו.

על החשיבות של מבחני שימושיות |

לחשיבות הגדולה שיש במבחני שימושיות, קיימת משמעות רבה. היא תוכל להבדיל אותכם בין אתר מת, שאנשים אינם אוהבים ונהנים להיכנס אליו, לבין אתר חי, המושך אליו משתמשים ונותן להם את חווית הגלישה שהם כה אוהבים. לצורך בדיקת שימושיות, האם האתר שלנו מושך או לא, קיים מבחן שימושיות.

במבחן שימושיות, לוקחים כמה משתתפים, (בין 5 ל 10) ונותנים להם לטייל באתר המיועד. לפי בדיקות שעוברים הנבדקים, ניתן לזהות את התנהגותם בעת שוטטותם באתר, המותאם לקהל היעד, וכך לבדוק, האם אתר זה יתאים לקהל שאותו נרצה להשאיר אצלנו או שדווקא נצטרך לבצע שינויים בנראות האתר, כדי להגיע לקהל בו נחפוץ.

החשיבות של UI באתר שלנו, כמה זה באמת משפיע? |

באתרים זניחים רבים ניתן לראות את התופעה הזו, שכל כך משעממת את המשתמשים בה וגורמת להם לנטוש את האתר כמה שיותר מהר, זאת מבלי לדבר על המיקום שהכפתורים וממשק ניהול הדף נמצאים בו. דבר זה הוא מהדברים הראשונים שכדאי לעשות לאחר שהאתר הוקם ורץ ברשת

אפיון ה UI בממשק האתר שלכם, גורמים לכל מבקר באתר להנות בו ולהמשיך לשוטט בו כמה שיותר זמן. ככל שחווית הגלישה של גולש אקראי, תהיה כיפית ונעימה יותר, כך גם האתר, מבחינת כניסות (טראפיק), יראה אחרת לגמרי.

חווית המשתמש באתר – למה זה חשוב? |

השקעתם מזמנכם זמן רב כדי לקדם את האתר שלכם. עכשיו, כשכבר הבאתם לקוחות אליו, וודאי תרצו שלקוחות אלו יישארו בו לכמה שיותר זמן. אם זה אתר קניות, וודאי תהיה חשובה מידת הזמן שבו יישאר הגולש באתר שלנו, מה שיגביר את הסיכוי של הגולש להמשיך לרכוש בו. כך, דברים ושינויים קטנים באתר בעזרת מעצב UI UX, יגרמו לו להתרומם עשרות מונים, במנועי החיפוש.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט