איך ספר יוצא לאור?

איך ספר יוצא לאור?

שנים שאתם חושבים, מתלבטים, מתנסים ובעיקר כותבים למגירה. החשש והלחץ מההוצאה לאור של ספר ביכורים הוא מובן לכל, על אחת כמה וכמה במדינה כל כך קטנה כמו ישראל. אבל, אם יש לכם את הכישרון, את הרעיונות ואת אנשי ההוצאה לאור הנכונים זה הוא ההמשך הטבעי לתהליך כתיבת הספר שלכם. לאלו מכם שלא התנסו מעולם בהוצאה לאור, חוסר הניסיון יכול להיות המכשול הכי משמעותי והוא זה שימנע מכם לעבור את המשוכה. במיוחד מסיבה זו, יצרנו לכם מדריך מקצור לשלבי העבודה על הוצאת ספר.

שלושת אנשי המקצוע שיגשימו לכם את החלום

בתהליך העבודה על הוצאת ספר משתתפים שלושה אנשי מקצוע חיוניים:

  1. העורך הלשוני – הוא זה אשר עובר על כל אות, פסיק ועמוד בספר שלכם. מוודא את תקינות המילים והתחביר ומאפשר לכם להוציא לאור ספר ברור, קריא והגיוני מבחינה לשונית.
  2. העורך הספרותי – עריכת הפן העלילתי של הסיפור, עיצוב הדמויות וסיוע לכותב לתמלל רעיונות ספרותיים, היא עבודה לאנשי ספרות מנוסים. כך שלא ניתן להביא לידי ביטוי את כל הרעיונות ללא העורך הספרותי.
  3. המעצב או המאייר – בכריכה, באירועים לילדים ואפילו בחלק האחורי של הספר אתם רוצים לשמר קו עיצובי אחיד ולהפוך את הספר לרב מכר שימשוך את עין הקונים. ולשם כך מעצב ספרים מקצועי הוא נכס שחשוב לנצל.

אז קדימה – הגיע הזמן לכתוב

כשיש לצידכם את כל אנשי המקצוע הנכונים, את הרעיון הספרותי ואת הזמן הפנוי לכתוב, אתם יכולים לצאת לדרך בראש שקט. כמובן שיהיו אתגרים בדרך, במיוחד בספר הראשון שלכם, אבל האנשים האלו יבטיחו שגם הבעיות הקשות ביותר יבואו על תיקונן ויאפשרו לכם לפרסם את סיפור שלכם במהרה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט