כיצד תבחרו חברות השמה להייטק?

בישראל פועלות עשרות רבות של חברות השמה המפגישות בין עובדים למעסיקים רלוונטיים, וביניהן חברות המתמחות בנישות מסוימות כמו מהנדסים, עורכי דין, אנשי מכירות ובכירים. גם בתחום ההייטק קיימות חברות השמה ייעודיות ולפני שפונים אליהן חשוב לדעת מה היתרונות שהן מציעות והאם כדאי לחפש עבודה באמצעותן.

 

ההבדל בין חברת השמה רגילה להייטק

ממבט על, חברת השמה להייטק פועלת באופן דומה לחברת השמה רגילה, כלומר מצויה בקשרים עם עובדים ומעסיקים פוטנציאליים ודואגת לקשר ביניהם בתהליכי השמה לתעסוקה. ואולם קיימים מספר הבדלים מהותיים בין חברות אלו. ראשית, חברת השמה המתמחה בתחום ההייטק מחזיקה בקשרים ענפים עם גורמים רבים בענף ומצויה היטב בדרישות, בשינויים ובחידושים המתחוללים בו. בנוסף החברה מסוגלת להעניק מענה מדויק בהתאם להכשרתו, לתאריו האקדמיים ולניסיונו של העובד, בין אם מדובר במהנדסי חומרה, תוכנה, מנהלי מערכות מידע, תשתיות או תקשורת, מהנדסי בקרת איכות או בכירים.

כלומר, החברה מחזיקה במאגר עשיר ומפולח של מעסיקים ועובדים, מה שמייעל מאוד את תהליך ההשמה ומונע הגעה לריאיונות חסרי סיכוי או טעם. יתר על כן, בהשוואה לחברות השמה רגילות, חברה המתמחה בתחום ההייטק מעניקה סיוע צמוד ומלווה את המועמד באופן אישי, כולל בעת ניהול משא ומתן על תנאי ההעסקה ולקראת חתימה על חוזה. ונקודה אחרונה אך לא פחות חשובה, חברות השמה המתמחות בהייטק אינן מעסיקות בשיטת הקבלנות אלא מהוות מתווך בין חברת ההייטק לעובד שיועסק אצלה באופן ישיר.

יתרונות חברת ההשמה על פני חיפוש עצמאי

השמה להייטקשוק ההייטק הינו דינאמי ביותר ונפתחות בו בכל יום משרות חדשות, כשמאידך קיים ביקוש נרחב מצד מועמדים לכל משרה, והתחרות גדולה. לאור נתונים אלו, קיימים מספר יתרונות מהותיים לחיפוש עבודה בעזרת חברות השמה המתמחות בתחום. ראשית, מטבע הדברים מחזיקות החברות בקשרים נרחבים עם גורמים בשוק ההייטק, כולל היכרות אישית עם מנהלי כוח אדם האחראיים על גיוס עובדים. על כן, בראש ובראשונה המועמד נהנה מאפשרות להגיע לחברות מובילות בשוק, שלעיתים קשה להגיע אליהן באופן עצמאי. שנית, הרצינות והמקצועיות שמאפיינת את חברות ההשמה מעניקות בפני עצמן יתרון למועמד, שכן מנהלי כוח אדם המקבלים מהן קורות חיים מתייחסים אליהם מלכתחילה כרלוונטיים. זאת, לעומת סינון מהיר בהרבה של קורות חיים הנשלחים באופן עצמאי.

בנוסף, על צוותי חברות ההשמה נמנים יועצים ארגוניים, פסיכולוגים ומומחים אחרים המלווים את המועמד לכל אורך התהליך. הדבר מתבטא בין היתר בהכנה רצינית לריאיון עבודה, בהתאמה מדויקת לצרכי ושאיפות העובד, בתמיכה בתהליכי השילוב ובדיונים על חוזה ההעסקה. מעבר לכך, הצוות מצוי בקשר מתמיד עם המועמד ועם המעסיק, ומעביר למועמד דיווחים שוטפים אודות רשמי החברה המראיינת והמשך התהליך. על כן, המועמדים נהנים משקט נפשי בתקופה לא פשוטה של היעדר תעסוקה ויכולים למצוא משרה חדשה במהירות רבה יותר ובמינימום מתחים.

אז כיצד עדיף לחפש?

חלק מקרב מחפשי העבודה בשוק ההייטק עדיין מתייחסים אל חברות ההשמה כאופציה בעדיפות שנייה. זאת מאחר שעל שירותי התיווך שהיא מעניקה גובה החברה תשלום מהמעסיק, והמשמעות היא שהשכר ההתחלתי יהיה נמוך בהשוואה לאותה המשרה אם אוישה באופן עצמאי. יחד עם זאת, רבים מקרב המועמדים אכן נעזרים בשירותיהן של חברות ההשמה מאחר שבטווח הארוך מדובר בהשקעה משתלמת. כלומר, ניתן למצוא באמצעות החברות משרות איכותיות במינימום מאמץ ולעיתים אף משרות שכלל אינן נגישות למועמדים עצמאיים. בנוסף לכך, הליווי הצמוד והמקצועי שמעניקה החברה מגדיל את הסיכויים לזכות במשרה נחשקת, מייעל את התהליכים ומקצר אותם. בשל סיבות אלו, לא מעטים מקרב מחפשי העבודה בוחרים בשתי האפשרויות – חיפוש עבודה עצמאי ובמקביל גם הסתייעות בשירותי חברות השמה להייטק.

לאתר של חברת השמה להייטק לחץ כאן

 

admin

מירי בן ציון, לשעבר סמנכ"ל טכנולוגיות בחברה גדולה. כותבת על טכנולוגיה וגאדג'טים בשביל הכיף.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט