מה המגמה בשוק הERP בישראל?

מה המגמה בשוק הERP בישראל?

ERP הוא שוק עצום בארץ ובעולם ויש לו הרבה שלוחות בין אם מדובר על תוכנות לניהול מלאי ועד תוכנות לניהול לקוחות ובכל זאת על אף גודלו העצום ניתן להצביע על מספר מגמות בשוק זה אשר משפיעות כבר כעת על הארגון וימשיכו להשפיע בעתיד גם. המאפיין הראשון של שוק זה הוא העובדה שיותר ויותר עסקים בוחרים להטמיע מערכות ERP בארגון שלהם, אין כמעט כיום ארגון שלא מבין את החשיבות של מערכות ERP והדבר ניכר בצבר ההזמנות שיש לחברות ERP בארץ. בנוסף לכן אנו רואים תת מגמה שבה יותר ויותר חברות קטנות עושות שימוש במערכות ERP ומטמיעות אותם בארגונן ומדובר כמובן במגמה שיש להרחיב עליה את המילים.

שירותי פיתוח תוכנה

מדוע ארגון קטן זקוק למערכת ERP?

כמו כל ארגון גם ארגון קטן חייב לדעת מה קורה בתוככי הארגון שלו ולהבין טוב יותר מה המגמות בארגון שלו ומה התובנות שהוא יכול להוציא ממגמות אלו. אל תטעו גם בארגונים קטנים ישנם הררים של מידע שמצטברים ואנו צריכים למצוא את הדרך הטובה ביותר לנתחם. על כן גם ארגון קטן זקוק למערכת שתעזור לו לנתח את הנתונים שמצטברים אצלו, לעקוב אחריהם ולהבין את המשמעויות שלהם. רק עם מערכת ERP טובה ואיכותית ניתן לבצע דבר זה ואנו חייבים לשים את הדגש על כך כאשר אנו מתלבטים האם לקחת מערכת ERP לארגון שבו אנו עובדים או שמא מדובר בבזבוז כספי. מערכת טובה תשרת אותנו לאורך שנים ארוכות ותעזור לנו מאוד להגדיל את הרווחים שלנו ואולי רק אולי אף לצמוח ולהיות ארגון גדול יותר מארגון קטן.

אילו מאפיינים צריכים להיות למערכת ERP לחברה קטנה?

מערכת ERP בחברה קטנה היא בסופו של דבר מערכת דומה למערכת ERP בארגון גדול מכיוון שהיא עונה על אותם הקריטריונים. ובכל זאת בארגונים קטנים נרצה שלמערכת שלנו יהיו מאפיינים שונים ממערכות לארגונים גדולים. ראשית אנו צריכים מערכת שלהטמיע אותה יהיה יותר זול ופשוט מכיוון שלארגון קטן אין את הכספים להוציא על מערכת גדולה ויקרה. בנוסף עדיף שהמערכת תהיה ממוקמת על ענן בכדי שנוכל לחסוך בשרתים יקרים ולא נצטרך להוציא כסף על כך, זאת בנוסף לחסכון בעלויות של צוותים מקצועיים שיטפלו בשרתים. כל אלו מהווים מאפיינים ייחודים למערכת של ארגון קטן ואנו חייבים לתת את הדעת על כך מהחברה שאנו רוכשים את המערכת לפני קנייתה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט