מדריך קניית דומיין

מדריך קניית דומיין

כל אחד שמתכנן להקים אתר, בלוג או חנות וירטואלית צריך לרכוש דומיין לאתר שלו ולשם כך ניסחנו עבורכם את המדריך הבא – מדריך קניית דומיין.

כל עוד מבצעים את התהליך בשלבים, אין סיבה שהוא לא יילך בצורה חלקה. בשלב הראשון עלינו לבדוק האם שם הדומיין אותו אנו רוצים לאמץ בעצמנו אכן פנוי וכי אין עליו זכויות יוצרים או זכות קניין רוחני. עלינו לבחור בשם שמעביר איזהשהוא מסר על האתר שלנו. מומלץ לבחור בשם קליט שניתן לזכור אותו וכך לעשות בו שימוש. דומיין טוב הוא דומיין שמשדר לגולשים את המסר אותו אתם רוצים להעביר.  ההמלצה הינה לא לבחור שם ארוך מדי.

הסיומת של הדומיין

עלינו לבחור סיומת לדומיין שלנו, זאת לאחר שהחלטנו לגבי השם ובדקנו שהוא פנוי. לכל סיומת יש משמעות אחרת באינטרנט ולכן כדאי ומומלץ לבחור את הסיומת בהתאם לתחום שבו האתר עוסק. אם האתר הוא ישראלי בלבד, מומלץ לשלב את הסיומת il. לעומת זאת, אם האתר פונה לקהל יעד בינלאומי, מומלץ לבחור בסיומת בינלאומית כמו com למשל. חשוב להבין שבחירת השם והסיומת של הדומיין משפיעה גם על הקידום שלנו במנוע החיפוש של גוגל, שכן גוגל גורמת לכך שהסיכוי שהאתר שלנו יופיע במקום טוב בתוצאות החיפוש כאשר יש לנו דומיין עם סיומת ישראלית שתואם את מה שהאתר שלנו מציע ללקוחות. לפעמים, מומלץ לרכוש דומיין בעל ותק. אמנם רכישה כזו נחשבת ליקרה יותר, אך בסופו של דבר זה משתלם לנו מבחינת הקידום.

מאיפה לקנות את הדומיין?

יש גופים שהוסמכו על ידי איגוד האינטרנט הישראלי. אותם גופים מספקים דומיינים ישראלים תחת הסיומי co.il ו- org.il. טרם אתם מבצעים את הרכישה, כדאי לבדוק אם החברה מאפשרת לנו לשנות את פרטי הדומיין. עלות הרכישה ושאר מאפייניה משתנים בין חברה לחברה.

לסיכום, חשוב לזכור שהשם אותו תרכשו הוא בעל השפעה בתהליך הקידום של האתר שלכם. אנו ממליצים טרם רכישת הדומיין, להשקיע בכך זמן ומחשבה, ואם אתם לא מוצאים כיוון, אפילו מומלץ להתייעץ ולבצע רכישה מושכלת.

אתם רוצים לדעת איך לקנות את הדומיין המושלם? אתם חייבים לקרוא את המאמר הבא

כתיבת תגובה

סגירת תפריט