הגיע הזמן להתקדם: קופות רושמות דיגיטליות

כולנו ראינו לפחות קופה רושמת אחת, אם לא השתמשנו באחת. קופות רושמות הן חלק בלתי נפרד מהעסקים הקמעונאיים ורובם לא יכולים לפעול בלעדיהן. הקופה הרושמת הומצאה על ידי ג'יימס ריטי לאחר מלחמת האזרחים מתוך הכרח לניהול הסלון שלו. המטרה העיקרית שלו הייתה לעצור עובדים ממעילה בכסף והוא קיבל את הרעיון לאחר שראה כלי שספר את המדחפים בספינות קיטור. נרשמה כפטנט בשנת 1883, הקופה הרושמת התפתחה והתקדמה ולאחר שנמכרה מספר פעמים לבסוף התמקמה במיקומה הנוכחי.

כיום הקופה אינה מחייבת אותך לשבור ציפורן בעת דחיפת הכפתורים הענקיים שהיו ידועים כנתקעים וגרמו לבעיות רבות. אין יותר כרטיסיות מספרים שצצו על מנת להראות לך את הסכום, אלא רוב הקופות הרושמות כיום הינן ממוחשבות. קופות רושמות ממוחשבות זמינות בצורות רבות ויכולות להיות מורכבות מתכנית פשוטה הפועלת מהמחשב השולחני עם ממשק פשוט, או מערכת קופאית שלמה שהמגיעה עם סורקי ברקוד, מגירת אחסון ומדפסת קבלות. קופה רושמת למזומן היא מה שרובנו מכירים כיום מאחר וכל הקמעונאים הגדולים משתמשים בהן.

קופות רושמות ממוחשבות או קופות רושמות רגילות הינן מתקדמות ביותר ויעשו הכל החל מסיכום רכישות הלקוח ועד לחישוב מסים. רבות מהמערכות יבואו עם תכנית שעוקבת אחר המלאי שלך מה שיחסוך לך זמן וכסף על ידי ייעול התהליך ללא הצורך לספור את המלאי באופן פיזי. אל תשכח את האפשרויות כמו סורקי ברקוד ומדפסות קבלות שיעזרו לשמור על העסק שלך פועל בצורה חלקה.

admin

מירי בן ציון, לשעבר סמנכ"ל טכנולוגיות בחברה גדולה. כותבת על טכנולוגיה וגאדג'טים בשביל הכיף.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט