שירותי ענן – למה זה טוב וכיצד בוחרים את זה

שירותי ענן – למה זה טוב וכיצד בוחרים את זה

אחד הכלים המשמעותיים ביותר בעולם המחשוב בכלל והאינטרנט בפרט בשנים האחרונות, הוא כל מה שקורה לשירותי ענן. מדובר על גישה חדשה וייחודית, שמאפשרת לנו לשמור על דברים בשרתים רחוקים ולהיות זמינים אליהם בכל עת, מתי שאנחנו רוצים.

שירותי ענן הפכו, זה מכבר, להיות כלי משמעותי ביותר בכל מה שקשור לשימוש עסקי וכן בכל מה שקשור לשימוש פרטי. אך מעבר לפרט הבודד או למשרד שנעזר בשרתים אלה לצורך אחסון מידע ונגישות, הרי שגם לא מעט חברות משתמשות בשירותי ענן על מנת לספק תוכנות ושירותים חיצוניים ללקוחות שלהם. זאת במקום שהם יצטרכו להתקין אותם על המחשב או להשתמש באמצעים אחרים, שלא תמיד נגישים בכל מקום.

לפני שאנחנו נסביר מה זה שירותי ענן וכיצד בוחרים את השירות הנכון, צריך להדגיש שחברות גדולות מספקות שירותים כאלה גם בחינם וגם בתשלום, עבור מינויים בתשלום חודשי או שנתי. על כן, כל אחד יכול לבחור מה נכון וטוב עבורו.

מה זה שירותי ענן וכיצד ניעזר בהם

שירותי ענן, אלה שרתים אשר אפשר להתחבר מכל מחשב, וכן מכלים אחרים, כמו טאבלט או מכשיר סלולר. על אותם שרתים ניתן לאחסן כמות גדולה של מידע, קבצים ודברים אחרים. כך אנחנו יכולים להגיע אליהם מכל מקום, אנחנו יכולים להיות זמינים עבורם בכל עת, בכל שעה ביום.

היתרון הגדול הוא, שאותם פריטים נשמרים, יש להם גיבוי ואין משמעות לשאלה האם המחשב עובד או לא, האם הוא תקין או מקולקל. בכל מקרה החומר יישמר, ואנחנו תמיד נוכל להגיע אליו ולהשתמש בו על פי הצורך שלנו. זה יאפשר לנו לעבוד עליו בכל עת ובכל מצב, לעיתים גם במצבים של אוף-ליין.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט