השלבים החשובים בתהליך פיתוח אפליקציה נכון

השלבים החשובים בתהליך פיתוח אפליקציה נכון

כאשר אנחנו ניגשים אל בית תוכנה או אל גורם אחר שמתמחה בפיתוח אפליקציות, עלינו לקחת בחשבון שיש שלבים בתהליך הפיתוח. אנחנו צריכים לדעת את זה, וחשוב לא יותר, שהגורם אלינו פונים ידע את זה ויסביר לנו מה הם השלבים השונים.

מדובר הן בשלבים של עבודה מקדימה, קרי מחקר לצורך פיתוח האפליקציה והן בשלבים לצורך הפיתוח עצמו. זה חשוב ומהותי, מאחר ואנחנו לא יכולים לקפוץ ישר לתהליך הפיתוח, אם אנחנו לא יודעים מה בדיוק אנחנו רוצים לפתח, לשם מה ומי אמור ליהנות מהאפליקציה שלנו. כל השלבים בתהליך מיועדים בשביל לייצר בסופו של דבר, מוצר איכותי שהלקוח שלנו ייהנה ממנו, בין אם הוא משלם עליו ובין אם לאו.

לפני שנציג את השלבים השונים, צריך לומר, ישנם בתי תוכנות שיציגו לנו שלבים שונים, לעיתים השלבים יקבלו שמות אחרים, לעיתים הם יקבלו תכונות אחרות, כמו כן, לא פעם בית התוכנה יחבר שמות שונים. בסופו של דבר התוצאה אמורה להיות אותה תוצאה.

פיתוח אפליקציה

מה הם שלבי הפיתוח בתהליך פיתוח אפליקציה?

השלב הראשון הוא מחקר לצורך יצירת מאפיינים לאפליקציה. בית התוכנה אליו אנחנו פונים צריך לעשות עלינו מחקר קצר וכן על התחום בו אנחנו עוסקים, כולל על המתחרים שלנו, על מנת לדעת מי קהל הלקוחות שלנו, מה המאפיינים שלו, מה בדיוק אנחנו אמורים ויכולים להציע לו, מה הם המוקשים השונים שעלולים להיתקל בהם בתהליך העבודה ועוד.

השלב השני הוא יצירת המאפיינים עליהם תתבסס האפליקציה, כלומר מה היא תכלול באופן נרחב, לשם מה וכיצד יגיעו אליהם.

השלב השלישי, בניית מתהווה לאפליקציה, כמין יצירת אבטיפוס על הנייר. בשלב זה יתחיל הפיתוח שלה על מנת לייצר אבטיפוס איתו אפשר להתחיל לעבוד.

השלב הרביעי הוא שלב של QA, שלב בו נבחן את כל הפרמטרים השונים, נבחן מה עובד ומה לא, מה דרוש שיפור ועוד. בשלב זה האפליקציה אמורה לעבוד גם אם לא באופן מלא.

השלב החמישי, אחרי השינויים והשיפורים, האפליקציה אמורה לצאת לאור ולהיות מופצת בחנויות על פי המכשירים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט