תוסף נגישות חינמי או בתשלום

תוסף נגישות חינמי או בתשלום

כל מי שמתמחה בבניית אתרים ואפילו באופן הכי בסיסי של התחום יודע, שכיום אפשר להשתמש במערכות ניהול אתרים אותן ניתן לרכוש ועליהן להקים את האתר. מדובר על מערכות דוגמא וורדפרס ואחרות. לא מעט חברות ואנשים שמתמחים בבניית אתרים, מעדיפים להשתמש בכלי זה ולא לבנות מערכת ניהול בעצמם, דבר שהוא יקר ולוקח זמן.

אחד היתרונות של מערכות ניהול אתרים שכאלה הוא, מדובר במערכות קוד פתוח שכל מתכנת יכול להוסיף לו אלמנטים, תוספים שונים, ובכך למעשה גם להרחיב את אופציות השימוש באתר וגם להפוך אותו להרבה יותר אפקטיבי ויעיל לכלל המשתמשים. מי שנכנס היום לחנויות אפליקציות של מערכות מסוג זה, יכול למצוא שם אינספור תוספים אשר ניתנים להתקנה בצורה פשוטה וידידותית למשתמש, תוספים שהופכים את השימוש באתר בכלל ובמערכת הניהול בפרט, להרבה יותר פשוט וקל

תוסף נגישות

דוגמא טובה לתוסף שכזה הוא תוסף נגישות. כידוע בשנים האחרונות נחקק חוק ונוצר תקן ספציפי באינטרנט לנגישות אתרים עבור אנשים עם מוגבלויות שונות, בין אם מדובר במוגבלויות ראייה ואחרות. על מנת שהאתר יעמוד בתקן, ואנשים עם מוגבלויות יוכלו להשתמש בו, יש להפוך אותו לנגיש ברמות ובצורות שונות.

האופציות לכך שונות, ניתן לשנות את מבנה האתר, דבר שהוא כמובן בעייתי אם מדובר באתר גדול, אך אפשר גם להשתמש בתוספים מיוחדים שהופכים אותו לנגיש יותר. כאן עולה שאלה, האם להשתמש בתוסף חינמי או בתוסף בתשלום.

תוסף חינמי נותן כלים בסיסיים בלבד של נגישות לאתר, דברים שיכולים להיות חשובים אך לא מספקים. הרבה פעמים גם התוסף חינם מוגבל, לא רק בהיקף השירות שהוא מעניק לנו אלא גם בזמן. חברות רבות מבקשות למשוך את הלקוח לקנות את התוסף ולכן הן מציעות שירות למשך זמן מסוים בחינם ולאחר מכן, בשביל להמשיך ולהשתמש בתוסף, יש לרכוש אותו.

לעומת זאת, תוסף בתשלום אף על פי שהוא עולה כסף, הרי שהוא אפקטיבי יותר לצרכים שלנו. אנחנו יכולים למצוא בו פונקציות שונות, ואנחנו יכולים ליהנות ממנו לאורך זמן, כל עוד אנחנו משלמים עליו. בדרך כלל התשלום הוא חודשי.

לעוד מידע אודות תוסף נגישות, הכנסו לקישור זה…

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט