פיתוח אפליקציות – דגש על UI/UX הוא קריטי

פיתוח אפליקציות – דגש על UI/UX הוא קריטי

אפיון חווית המשמש, או בשפה המקצועית UI/UX, הוא הדבר החשוב ביותר לצד העיצוב הגרפי, בכל פיתוח אפליקציות שתבחרו לעשות. הסיבה היא שבסוף, מדובר במוצר שימושי שיש לו מטרה – בדרך כלל מאד קטנה וספציפית, וככל שיהיה קל יותר להשתמש בתוכנה, קל לקבל מהר את המידע שרוצים ולהשיג את התוצאה הרצויה, ככה יותר אנשים ישתמשו בה. למעשה אפליקציה היא ביזור סמכויות: לכל משימה בחיים יש אפליקציה קטנה ויעודית שמטרתה לתזכר / לעקוב / לשפר / לבדר את המשתמש/ת.

גלקסי 5

למה חשוב הדגש על שימושיות?

כאמור, בגלל שהמטרה של כל אפליקציה היא ספציפית – חשוב מאד כי פיתוח אפליקציות יקח עניין זה בשיא הרצינות. מעבר לרצון והתשוקה שאדם שהוא משתמש קצה יסתדר לבד ובקלות, יש פן מסחרי לעניין. לכל נושא או קונספט בדרך כלל יש 4-5 או אלף אפליקציות מתחרות. איך בולטים על פני המתחרים? עיצוב יפה ושימושיות קלה ופשוטה.

מי אחראי על זה?

צוות פיתוח אפליקציות שתעשו איתו העבודה הוא האחראי על כך. חשוב מאד לעבוד מול חברה שמבינה היטב גם את המטרה שלכם וגם את משתמשי הקצה ומה הם מחפשים. חשוב מאד שמעצב הממשק יעביר את הרעיונות שלו למחלקת העיצוב הגרפי ורק אחרי שכל הרעיונות האלו יהפכו להיות משהו שמתאים למה שאתם צריכים, תקבלו קריאה לבוא למשרד ולראות מצגת. בנוסף, אחרי שהכול נראה טוב, עובד כמו שצריך ומעוצב בצורה טובה, רק אז – הקבצים יעברו לתכנות כדי שיהפכו להיות מוצר של ממש. מה אתם אמורים לקבל במצגת? את כל המסכים והאפשרויות של האפליקציה, וכמובן שהסבר מילולי עבור כל צעד או ויז'ואל שאתם רואים. רוב האנשים נוטשים אפליקציה שהם מתוסכלים מהשימוש בה. קחו זאת בחשבון!

למה זה חשוב? כי משתמשים חוזרים שווים הרבה מאד כסף. תמיד עדיף לקוחות חוזרים ומרוצים על פני לקוחות שאינם מרוצים או אנשים שמשתמשים 1-2 פעמים וזהו. זה אומר שאתם רוצים גם להשקיע במבצעים, קופונים או שירותים ללקוחות חוזרים וכל אלו צריכים להיות ברורים ונגישים לעין. פשוט וברור: ככל שיש יותר משתמשים חוזרים ככה יש יותר כסף.

 

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט